Dnia 2024-03-30 16:30 na stadionie Stadion Miejski miało miejsce spotkanie pomiędzy Piast Gliwice i Slask Wroclaw - końcowy wynik 2-2

W ostatnim starciu Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Śląskiem Wrocław padł remis 2-2. Mecz odbył się trzy dni temu, dokładnie 30 marca o godzinie 16:30 na Stadionie Miejskim. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a emocje sięgnęły zenitu w drugiej części spotkania.

Ekstraklasa: Piast Gliwice - Slask Wroclaw 2-2

Spotkanie pomiędzy drużynami Piast Gliwice a Slask Wroclaw zakończyło się remisem 2-2. Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w ramach 26. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym tego starcia był Szymon Marciniak z Polski.

Na murawie panowała gorąca atmosfera, a kibice obu drużyn nie zawiedli, wspierając swoich ulubieńców przez całe 90 minut. Piłkarze obu ekip zaprezentowali wysoki poziom sportowy, a emocje sięgały zenitu wraz z kolejnymi akcjami podbramkowymi.

Po pierwszej połowie wynik na tablicy wskazywał 0-0, jednak druga odsłona była znacznie bardziej dynamiczna. To Jorge Félix otworzył wynik spotkania w 54. minucie, dając prowadzenie gospodarzom. Asystę przy tym golu zanotował T. Huk, który znakomicie dogrywał piłkę do strzelca.

Niespełna 10 minut później, w 62. minucie, Erik Expósito doprowadził do wyrównania, pokonując bramkarza Piasta. Sytuacja na boisku się skomplikowała dla gospodarzy, gdy w 68. minucie Petr Schwarz zapewnił prowadzenie dla gości, a asystę zanotował Erik Expósito.

Wydawało się, że Slask Wroclaw sięgnie po pełną pulę, jednak Piast Gliwice nie zamierzał się poddawać. W 86. minucie P. Dziczek strzelił gola na 2-2, ustalając ostateczny rezultat meczu. Jorge Félix również dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, natomiast emocje sięgały zenitu wśród kibiców obu drużyn.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki w trakcie meczu. Po stronie gospodarzy ukarani zostali Tihomir Kostadinov, Miguel Muñoz oraz Fabian Piasecki. Z kolei w zespole gości kartki obejrzał Petr Schwarz oraz Simeon Petrov.

Nie padły żadne czerwone kartki, co świadczy o zaciętości, ale i fair play zawodników obu drużyn. Następne mecze Piasta Gliwice to starcia z Wisłą Kraków, Widzewem Łódź oraz Zagłębiem Lubin. Slask Wroclaw zmierzy się z Wartą Poznań, Górnikiem Zabrze oraz Legią Warszawa.