Mecz Slask Wroclaw vs Cracovia Krakow zakończony wynikiem 4-0

Kolejne emocjonujące starcie w ramach 32. kolejki Ekstraklasy miało miejsce na Tarczyński Arena, gdzie Śląsk Wrocław zmierzył się z Cracovią Kraków. Spotkanie to, odbywające się w czwartek, 10 maja, zakończyło się dominującym zwycięstwem gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili już 3-0, by ostatecznie wygrać 4-0. Śląsk Wrocław pokazał klasę i determinację, zdobywając kluczowe punkty w decydującej fazie sezonu.

Sensacyjne zwycięstwo Slaska Wrocław nad Cracovią Kraków!

W meczu 32. kolejki Ekstraklasy na stadionie Tarczyński Arena drużyna Slaska Wrocław podejmowała Cracovię Kraków. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepszą drużyną, zwyciężając 4-0.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, już w 2. minucie S. Petrov zdobył bramkę po asyście P. Schwarza, dając prowadzenie Slaskowi. Ekipa gospodarzy kontynuowała nacisk i w 34. minucie Erik Expósito podwyższył wynik na 2-0. Przed przerwą P. Samiec-Talar strzelił kolejnego gola, ustalając wynik po pierwszej połowie na korzyść Slaska 3-0.

Druga połowa również należała do gospodarzy. M. Żukowski w 88. minucie ustalił wynik meczu na 4-0 po zagraniu P. Schwarza, który miał udział przy dwóch bramkach swojego zespołu.

Warto zaznaczyć, że emocje nie ograniczały się jedynie do bramek. Na boisku nie obyło się bez kartek. Erik Expósito z Slaska otrzymał żółtą kartkę w 24. minucie. Z kolei po stronie Cracovii żółte kartki obejrzały Karol Knap (5', 60'), Kamil Glik (19') oraz Andreas Skovgaard (85'). Dodatkowo Karol Knap z drużyny gości został ukarany czerwoną kartką już w 5. minucie meczu.

Po takim zwycięstwie, Slask Wrocław z pewnością zyskał dodatkową motywację do walki w kolejnych meczach. Ich następne spotkania to starcia z Radomiakiem Radom oraz dwukrotnie z Rakowem Częstochowa. Z kolei Cracovia Kraków będzie musiała odbudować się po tej porażce i zmierzyć się z Ruchem Chorzów.